سياست و موسيقی

ميدونيد كه در عصر حاضر و همينطور در گذشته موسيقي در هر سبكي با سياست آميخته شده و افراد و گروها سعي ميكنند تا در قالب موسيقي به بيان مشكلات اجتماعي پرداخته  و يا مخالفت خود را با آن دولت نشان دهند و... من سعي كردم كه شما رو با يك شخصيت و يگ گروه معروف در اين زمينه آشنا كنم: 

كريستوفرجان ديويسون ملقب به كريس دي برگ در 15 اكتبر 1948 در ارژانتين چشم به جهان گشود . پدرش چارلز انگليس تبار و ديپلمات بود ومادرش اميلي ايرلندي و منشي بود. كريستوفر به دليل شغل پدرش هميشه در سفر به سر ميبرد. او وقتي 12 ساله بود با خانواداش به ايرلند رفت و هنوز هم همان جا سكونت دارد  وي در آنجا با دايان ازدواج كرد وصاحب 3 فرزند به نامهاي : رزانا , هوبي و مايكل شد كريس دي برگ در عالم موسيقي شهره عام و خاص ميباشد و موفقيتهاي بسياري را از آن خود نموده. او علاوه بر آهنگسازي و نواختن سازهايي مانند گيتار پيانو  در خوانندگي نيز تبحر چشمگيري دارد. بيشتر ترانه هاي او مضموني اجتماعي مذهبي دارد كه بارها توسط دولتمردان انگليسي به او هشدار داده شده كه ترانه هاي سياسي عليه دولت بريتانيا نخواند بخصوص كه او كه آرژانتيني هم باشد.

گروه پينك فلويد از اواسط دهه 60 با رهبري  راجرواترز و ديويد گيلمور كار هنري خود را شروع كردند و خيلي زود به شهرت بين المللي رسيدند .اين گروه ترانه هاي اجتماعي و در بعضي موارد سياسي مي خوانند بخصوص با ترانه تيچرز كه مدارس انگليس و دولت اين كشور را بخاطر كور كردن استعدادها محكوم كردند, به يكباره دنيا با آنان آشنا شد . همين ترانه و چند ترانه ضد دولتي نظير آن در رابطه با دولت انگليس باعث شد كه دولت مارگارت تاچر حكم اخراج اين گروه را امضأ كند . آنان براي ادامه كار به امريكا رفتند و در آنجا به ادامه كار پرداختند .اين گروه همچنان به فعاليت مشغول است و كنسرتهايي اجرا ميكنند و گرانترين بليطها را از آن خود كرده است اما در اين ميان خبري از راجر واترز نيست و گروه بدون او به همكاري مشغول است.

 

/ 9 نظر / 6 بازدید
حامد(پرسپولیس زلزله)

سلام خوبی عزيزم وبلاگ خوبی داری - به ما هم سر بزن مطالب وبلاگتون رو خوندم هم وبلاگتون هم مطالبتون جالب بود-از اشنايی با شما خيلي خوش بختم از شما خواخش ميکنم که به من هم سر بزن خوشحال ميشم نظرتون رو در مورد وبلاگم بدونم منتظرم !!!

پوريا

سلام منم مثل تو گيتاريستم به ما هم سري بزن www.pourya.u4l.com

mehdi

سلام من مهدی مهندس کامپيوتر نرم افزار هستم مدتيه دنبال يه نفر می گردم که توی زمينه گيتار وارد باشه البته من تازه ۶ ماهه گيتار رو شروع کردم دوست دارم با شما بيشتر آشنا شده و اگه بشه با هم رد و بدل اطلاعاتی بکنيم اميدوارم من هم بتونم در زمينه کامپيوتر دوست خوبی براتون باشم ممنون منتظر تماس شما هستم .

رضا

سلام . مرسی از وبلاگ خوبت .

حامد- گیتار کلاسیک

سلام پيمان ديگه واقعا!!!کم پيدا شدی بايد ديگه بهت گفت بی معرفت .. يه سری هم به رفقای قديم بزن...

توماج حاجيلو

سلام .ممنونم که به من هم سر زدی . مبطالبت واقعا عاليه . آف لاين می خونم و نظر می دم . موفق باشی .

AtenA

سلام...آدرست رو از تو يکی از بلاگهای بچه ها پيدا کردم...بلاگ رديفی داری رفيق...يه سوالی داشتم...ميخواستم ببينم شما سايتی رو سراغ داريد که تبلچر آهنگهای معروف(بيشتر خارجي)در هر سبکی رو داشته باشه...اگه داريد خوشحال ميشم بهم بگين...باتشکر

roozbeh

سلام وب لاگ بسيار عالی دارين می خواستم برای وب لاگ خودم چند بيو گرافی بدست بيارم با اجازه شما می خواستم از وب لا گتون چند بيو گرافی بردارم اگه موافق نباشيد از وب لا گم برشون می دارم ممنون